Curs SAP - prezentare curs: miercuri, 11.10.2017, A02, ora 18

Odata cu inceperea anului universitar, msg systems Romania demareaza SAP Technologies Lab.

Astfel, saptamana viitoare Miercuri, 11.10.2017 in cadrul UVT, sala A02, ora 18.00 echipa msg systems Romania va prezenta curricula, modul de desfasurare, procesul de selectie si beneficiile aduse de participarea la cursul tehnic SAP. Bineinteles, vor raspunde si tuturor intrebarilor venite din partea studentilor pe aceasta tema.

Pe scurt despre cursul tehnic SAP:

Durata: 7 saptamani, 4h/saptamana, 2h curs + 2h laborator. Prima ora de laborator este in 30 Octombrie 2017.

Locatia: sediul msg systems Romania, str. Calea Torontalului 1A, pentru partea de laborator si curs.

Printre temele cursului tehnic SAP - ABAP development in SAP se numara: SAP Netweaver, R/3 Repository & ABAP Data Dictionary, ABAP Development Workbench, ABAP Reporting, Dynpro & ALV, Object-Oriented Programming: ABAP OO, WebDynpro for ABAP, Javascript for UI5.

Beneficii curs tehnic SAP:

• Invatarea unui limbaj nou de programare orientat obiect
  • Se descopera cum functioneaza dezvoltarea de business software utilizand platforma tehnica SAP
  • Participarea la realizarea de proiecte IT in mod individual si in echipa
  • Feedback constant si posibilitatea de a urmari atent propria evolutie
  • Internship SAP ABAP/Oferta de angajare, in urma feedback-ului primit de la trainer (full-time/part-time)
  • Posibilitatea de a face practica de vara in cadrul companiei msg systems Romania

Inscrierea la curs presupune trimiterea unui CV actualizat la adresa de email Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. pana in data de20 Octombrie 2017.

Va asteptam cu drag Miercuri, 11.10.2017, ora 18.00 la prezentare in sala A02!