Prezentare sesiunilor de Java Training organizate de MSG: 17 mai, ora 18:00, Amfiteatrul Mare “Ioan Mihai”

Dragi studenți,

Păstrăm și acest an tradiția organizării sesiunilor de Java Training cu o abordare interactivă a tehnologiilor din domeniu

Având în vedere acest lucrusăptămâna viitoare joi, 17.05.2018, ora 18:00 echipa msg România va fi prezentă în cadrul Amfiteatrului Mare “Ioan Mihai” dincadrul UVT pentru a expune pe scurt curricula, modul de desfășurareprocesul de selecție și beneficiile aduse de participarea la cursul tehnic.

Prin intermediul acestei prezentări intenționăm nu doar  expunem conținutul cursului, ci mai ales  răspundem intrebărilor voastre.

Java Training se desfăşoară începând cu data de iulie 2018 la sediul msg din TimișoaraCalea Torontalului, nr.1A.

Sesiunile vor avea o durată totală de 6 săptămânitimp în care participanţii lucrează împreună cu trainer-ul și colegii cu experienţă din cadrul echipei noastre.

Beneficii curs tehnic Java:

•           Învățarea unui limbaj nou de programare

•           Participarea la realizarea de proiecte IT în mod individual și în echipă

•           Feedback constant și posibilitatea de a urmări atent propria evoluție

•           Internship/Oferta de angajareîn urma feedback-ului primit de la trainer (full-time/part-time)

•           Posibilitatea de a face practica de vară

Dacă ești pasionat de Java și vrei  înveţi  lucrezi cu tool-uri precum Glassfish, Maven, IntelliJ, Git și cu tehnologiile Java SE, Java EE (EJB, JPA), MySQL, vino laprezentarea noastră din data de 17 maiora 18:00, Amfiteatrul Mare “Ioan Mihai” și rezervă-ți din timp un loc la msg Java Training.

Înscrierea la curs presupune trimiterea unui CV actualizat la adresa de email Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. până în data de 30 Iunie 2018.

Te așteptăm cu drag,

Echipa msg România