Educație Fizică - ofertă, înscriere, orar, locații, responsabili

ÎNSCRIEREA LA ORA DE EDUCAŢIE FIZICĂ

1. Înscrierea la disciplina Educaţie Fizică şi Sport se face la începutul fiecărui semestru în PRIMELE DOUĂ SĂPTĂMÎNI la locul de desfăşurare al lecţiei indicat în orar. Înscrierea se face doar dacă studentul/a este echipată corespunzator și participă la oră.

2. Studenţii îşi vor alege din oferta de discipline sportive o disciplină sportivă şi o poziţie din orar.  Studenţii se vor prezenta la activitatea sportivă aleasă, la bazele sportive indicate în orar (teren handbal, teren baschet, bazin, etc) în echipament sportiv corespunzător.

3. Studenţii au obligativitatea de a prezenta în primele două săptămîni la Educaţie Fizică un certificat medical valabil, prin care să se evidenţieze faptul că sunt apţi pentru efort fizic.

POSTER cu oferta de discipline.

ORAR

LOCAȚII

RESPONSABILI FEFS pe facultăți.